t. 49 - "Biesiada Krzemieniecka", zeszyt 1

"Biesiada Krzemieniecka"
zeszyt 1.
Biały Dunajec - Ostróg 2006

Kolejna pozycja Biblioteki „Wołania z Wołynia” to reprint zeszytu 1 „Biesiady Krzemienieckiej”, wydanego w 1977 roku w Londynie. Publikacja ta ukazuje się w związku ze wzrostem zainteresowania Krzemieńcem i jego okolicami. Wielu autorów tego zeszytu, niestety już nieżyjących, należało do Polsko-Ukraińskiego Towarzystwa i usiłowało przyczynić się do wzajemnego zrozumienia i współpracy. Znajdują się tu m.in. teksty Zdzisława Jagodzińskiego, Antoniego Hermaszewskiego i Haliny Czarnockiej.
Szanowny Czytelniku tej i innych naszych publikacji, ufamy, że po jej lekturze uznasz, że warto poznawać i zgłębiać wkład miasta Krzemieńca, jego okolic i całego Wołynia w kulturę ziem dawnej Rzeczypospolitej.
s. 102 + XII; ISBN 83-88863-27-4
Cena:12,- zł
Książki wysyłamy pocztą, opłata po otrzymaniu.
Niniejszą książkę można zamawiać pod następującymi adresami:
- Ośrodek „Wołanie z Wołynia”, skrytka pocztowa 9, 34-520 Poronin, Polska
- “Волання з Волині”, вул. Кардашевича, 1, 35800 м. Остріг, Рівненська обл., Україна
- pocztą elektroniczną: kovaliv@ostroh.uar.net oraz za pomocą internetu www.wolanie.regle.pl

Zapraszamy do współpracy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Korzystając z okazji, pragnę wszystkim naszym ofiarodawcom i dobroczyńcom złożyć serdeczne podziękowanie za Waszą życzliwą pomoc i ogromny dar serca. Bez Bożej i Waszej pomocy to dzieło nie przetrwa i nie będzie rozwijać się.
Chociaż nie posiadamy odpowiedniej bazy – całe nasze Wydawnictwo mieści się w jednym pokoju – to możemy poszczycić się wieloma publikacjami. Wydawnictwo nasze wspiera remont kościołów parafialnych w Ostrogu i Kuniowie oraz odbudowę plebanii przy świątyni w Ostrogu.
Proszę o wybaczenie Tych, którzy czekają po miesiącu i dłużej na realizację zamówień książkowych – ale do Polski przyjeżdżam co dwa miesiące. Z Ukrainy jest b. droga przesyłka pocztowa. Wszelką korespondencję (listy, zamówienia, intencje mszalne itp.) proszę kierować na Poronin, na skrzynkę pocztową.
Raz jeszcze dziękuję za Waszą wielką otwartość na nasze potrzeby. Wasz udział w naszym dziele jest ogromny. Zapewniam o pamięci modlitewnej.

ks. Witold Józef Kowalów
Ostróg nad Horyniem, 17 lipca 2006 r.